Szukaj

Zapytanie o program

Brak programu w naszej ofercie? zapytaj o niego! Zdobędziemy go dla Ciebie!


Wyślij zapytanie »

Katalog

Producenci

Kontakt

Dr.Web CureIT

Serv-U Bronze

Serv-U Bronze

Producent: Rhinosoft
Kategoria: Strony www i FTP

Ilość Wariant
(12,30 zł brutto) (12,30 zł brutto)

1 238,73 zł brutto
1 007,10 zł netto

System operacyjnyWindows XP, Windows Vista, Windows 7
Licencjana wersję programu
Forma licencjielektroniczna
Sposób dostawypoczta e-mail
Koszt dostawy0 zł
Czas realizacji2-5 dni
Strona programuhttp://serv-u.com/
Polska wersjanie

Opis programu

Serv-U jest najlepszym profesjonalnym rozwiązaniem serwera FTP dla firm.

 • Ma wszystkie funkcje, umożliwiające udostępnianie, zarządzać i rozprowadzanie plików przez internet
 • Używając go można ograniczyć koszty związane z konfiguracją, obsługą i zarządzaniem wieloma klientami FTP .
 • Dzięki niemu użytkownik uzyskuje możliwość natychmiastowego udostępniania plików innym użytkownikom

Obsługa Windows 64-bit
Serv-U może być używany z Windows 64-bit (AMD64/x64), co w umożliwia pełne wykorzystanie 64-bit architektury. Dzięki temu Serv-U działa szybciej i bardziej wydajnie.

Serv-U przechowuje znaczniki czasowe oraz rozmiary plików jako wartości 64-bit co znacznie poprawia wydajność. Serv-U File Server pracują w 64-bitowym środowisku pozwala na wykonywanie prac, które do tej pory nie były możliwe do wykonania dla serwerów plików z architekturą 32-bitową.

Obecnie 64-bitowe serwery i stacje robocze stają się standardem w sieciowych rozwiązaniach biznesowych. Również oczekiwania w stosunku do administratorów sieci nieustannie rosną. Standardem stało się zrozumienie takich zagadnień jak różnice w działaniu 32-bitowych i 64-bitowych wersji Windows.  Wymagania stawiane administratorom odnosza się także do podjmowania właściwych decyzji odnośie zakupu sprzętu i oprogramowania dla serwera. Powszechnie wiadomo, że np. 64-bitowe systemy operacyjne mogą obsługiwać więcej pamięci (RAM) niż 32-bitowe, jednak korzyści z używania architektury 64-bitowej jest znacznie więcej i nie zawsze są one wystarczająco doceniane i wykorzystywane w racjonalny sposób.

Standard  AMD64 używany zarówno przez  AMD jak i Intel odnosi się do wykorzystania wielu możliwości, jakich nie ma w oryginalnej architekturze x64. Najbardziej znana z nich to limit adresowania pamięci do 4 GB. Chociaż taka ilość pamięci to całkiem dużo dla stacji roboczych, to jednak wiele serwerów używa znacznie więcej niż 4 GB RAM np. podczas obsługi bardzo dużych wolumenów. Architektura 64-bit jest w stanie zaadresować o wiele więcej pamięci, niż to, czego potrzebują nawet najbardziej wymagające zastosowania. Pozwala wyeliminować jedno z wąskich gardeł

Poza tym, systemy x86 mają ograniczenie ilości General-Purpose Registers (GPRs) jaka jest dostępna w tych procesorach. Rejestry te są używane do przechwytywania często danych wykorzystywanych do obróbki przez procesor. A działają jeszcze szybciej jest jeśli mają wbudowane L2 cache. Podczas gdy x86 posiada 8 GPR obsługujące tylko wartości 32-bitowe to architektura x64 posiada 8 GPR, które mogą przechowywać 64-bitowe typy danych w celu poprawy wydajności.

Te dwie główne funkcje rozszerzają funkcjonalność systemów x64 bitowych, bezpośrednio wpływając na komfort obsługi użytkowników końcowych i wykonując wymagane funkcje szybciej i bardziej wydajnie niż dotychczas.

Obsługa IPv6
Serv-U zapewnia teraz niezależne nasłuchiwanie adresów IPv6 , obsługuje IPv6 CIDR, reguły dostępu i logowania IPv6. Serv-U obsługuje IPv6 bez utraty funkcjonalności zawartej w IPv4.

IPv6 został zaimplementowany, w celu wykorzystania prawie nieograniczonej ilości unikalnych adresów IP . Stało się to konieczne z powodu zmniejszającej się dostępności aktualnych, standardowych adresów IPv4.

Dzięki Serv-U dodatkowa obsługa IPv6 stała się wyjątkowo prosta. Kreator tworzenia domen pozwala na łatwy wybór opcji automatycznego tworzenia nasłuchiwanych adresów IPv6.

Grupy Windows
Nowa zakładka Grup dla Windows Organizational Units (OU) w Serv-U daje administratorom lepszą kontrolę nad weryfikacją sesji w Windows.

Administrator ma tylko dopasowania układu Windows Groups do Windows OU poprzez użycie tych samych nazw i hierarchii, jaka była użyta przy konfiguracji Active Directory.

Filtrowanie list na podstawie User & Group ID
Serv-U pozwala na filtrowanie list użytkowników i grup według loginu ID używanego przez użytkownika. Dlatego, proces wyszukiwania jest dużo szybszy, szczególnie w przypadku długich list. Obsługa Wildcards:

 • Użycie parametru "*" do filtrowania według ID użytkownika lub grupy , gdzie pełne ID nie jest znane (n.p...*Department, *Admin*, Tech*).
 • Użycie parametru "?" gdy nieznany jest poszczególny znak (n.p...????mię, nazwisko???).
 • Użycie parametru "[]" gdy nieznany jest poszczególny znak, ale powinien zawierać jeden ze znaków podanych w nawiasie (n.p...[utr]sername, User[fmn]ame).

Serv-U obsługuje UNICODE - Obsługa Web Client-UNICODE
W wersjach Serv-U 9 i wyższych, wszystkie ścieżki, nazwy użytkowników i inne pola tekstowe są teraz przechowywane w postaci UNICODE. Jest to poważne usprawnienie, ponieważ Serv-U może obsługiwać dowolne nazwy plików, dowolne nazwy katalogów, dowolne loginy i hasła i dowolny tekst w tym samym czasie! Poprzednie wersje oprogramowania firmy Rhinosoft obsługiwały tylko język angielski i język używanego systemu Windows. Wówczas Serv-U używał tylko aktualnie aktywnej strony kodowej. Od teraz Serv-U, nawet jeśli został zainstalowany w angielskiej wersji Windows może zrozumieć wiele nazw plików, katalogów, loginów ID, haseł, opisów, etc. praktycznie każdym języku – wszystko w tym samym czasie. Dotyczy to nie tylko języków w których napisany jest interfejs Serv-U firmy Rhinosoft (japoński, chiński, rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i szwedzki), ale każdego innego języka jak koreański, arabski, turecki, hebrajski, a nawet Klingon (tak, Klingon – język z serialu Star Trek jest częścią zbioru znaków UNICODE).

Poprawione funkcje bezpieczeństwa
Serv-U jest o wiele bardziej bezpieczny przy użyciu funkcji związanych z autoryzacją kluczy publicznych (PKA) dla SSH. Autoryzacja kluczy publicznych pozwala klientowi wysyłać plik klucza publicznego do administratora Serv-U w celu jego autoryzacji. Kiedy komputer klienta łączy się z Serv-U używając PKA, używa on do tego połączenia prywatnego klucza Serv-U, a oprogramowanie firmy Rhinosoft oblicza klucz publiczny na podstawie protokołu SSH. Jeśli klucz publiczny jest zgodny z dostarczonym to przyznawany jest dostęp. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form autoryzacji ponieważ klucz publiczny może być wygenerowany tylko z kluczem prywatnym, który posiada jedynie komputer klienta.
Poza tym firma Rhinosoft dodała obsługę FIPS 140-2 przy użyciu modułu szyfrującego OpenSSL FIPS 140-2-  (Certificate #1051). Po włączeniu trybu FIPS 140-2 w Serv-U, wyłączane są mniej bezpieczne algorytmy, a używane wtedy metody są certyfikowane tak, aby zapewnić możliwie najbezpieczniejsze funkcje. Tryb FIPS 140-2 stosuje się zarówno do SSL (FTPS i HTTPS), jak i do SSH (SFTP). Włączenie trybu FIPS 140-2 jest proste i wymaga tylko dokonania jego wyboru w zakładce License lub zakładce Encryption serwera.

Zarządzanie użytkownikami
Pierwszą dodana funkcją jest automatyczne generowanie losowych haseł w kreatorze użytkowników podczas tworzenia nowych kont. Kiedy tworzone jest nowe konto użytkownika, to rzadko kto zwraca uwagę na fakt, jakiego rodzaju jest tam hasło. Zwykle jest tak, że daje się hasło użytkownikowi, aby je zmienił po pierwszym zalogowaniu. Jeśli komuś nie podoba się losowo wygenerowane hasło, może je zmienić. Jest ono automatycznie podświetlane, więc nie wymaga to żadnej dodatkowej pracy.

Po drugie -  dodano nowe zdarzenie - "User Added" . Przy pomocy tego zdarzenia można otworzyć wiadomość email, która zostaje wysłana do wszystkich nowych użytkowników dodanych do Serv-U. Można potraktować to jako automatyczne wysyłanie do nich wiadomości powitalnej, w której znajdują się wstępne dane logowania i hasła. Wystarczy przejść do zakładki Domain Events, następnie wybrać przycisk "Create Common Events". Zostaje utworzonych kilka zdarzeń, jednym z których jest zdarzenie mailowe "User Added". Można je obejrzeć i odpowiednio przystosować do własnych potrzeb.

Po trzecie, dodano opcję "Recover Password" na stronie logowania przeglądarki. Użytkownik może kliknąć w ten przycisk, wprowadzić login ID, a Serv-U prześle mailem dane do logowania - wszystko to bez potrzeby angażowania administratora. Ten typ wiadomości również można dostosować, a znaleźć go można na stronie "Settings" domeny i serwera. Jeśli administrator nie chce udostępniać tej usługi użytkownikom, dostępny jest również przycisk "Recover Password"na stronie użytkownika. Tak więc administratorzy domen i systemów mogą skorzystać z jego funkcjonalności. Wystarczy wybrać jednego lub wielu użytkowników i użyć tego przycisku.

Drzewo nawigacji Serv-U Navigation
W wersjach od Serv-U 3.0 do 6.4, administrator oprogramowania firmy Rhinosoft używał drzewa nawigacji, aby zapewnić łatwą, dostępna jednym kliknięciem nawigację menu i stron. Serv-U 9.0 ponownie wprowadza podobne drzewo nawigacyjne. Podczas pracy z jakąkolwiek stroną, wystarczy wybrać grafikę w pobliżu górnego, lewego rogu strony, a pojawi się drzewo, które pozwoli na łatwą nawigację do dowolnej domeny lub podstrony przy pomocy jednego kliknięcia. Ponowne kliknięcie w grafikę ukrywa to drzewo.

W porównaniu z wersją Gold, wersja Bronze posiada następujące ograniczenia:
- Maksymalna ilość domen: 1
- Maksymalna ilość użytkowników: 50
- Maksymalna ilość sesji: 25

Nie posiada także poniższych funkcji i modułów:

 • Virtual Hosts
 • FTPS (FTP over SSL)
 • User Password Recovery
 • FIPS 140-2
 • Custom HTTP Logo
 • User and Group Statistics
 • HTTPS
 • SFTP over SSH2
 • CA Certificate
 • Remote Administration
 • ODBC Authentication
 • Windows Authentication
 • Events / Email Notifications
 • Integration DLL Add-on

Szczegółowe porównanie poszczególnych wersji Serv-U znajduje się na stronie producenta - firmy Rhinosoft


Pełna oferta firmy Rhinosoft

Cyberlink WinRAR Uniblue Dameware Lansweeper Ritlabs Extensoft Foxit Devart Xilisoft Techsmith Agisoft Zamana MindManager Aspose Terminal Works TeamViewer Gold Authorized Gold Partner