Szukaj

Zapytanie o program

Brak programu w naszej ofercie? zapytaj o niego! Zdobędziemy go dla Ciebie!


Wyślij zapytanie »

Katalog

Producenci

Kontakt

Dr.Web CureIT

Serv-U Gold

Serv-U Gold

Producent: Rhinosoft
Kategoria: Strony www i FTP

Ilość Wariant
(12,30 zł brutto) (12,30 zł brutto)

5 419,63 zł brutto
4 406,20 zł netto

System operacyjnyWindows XP, Windows Vista, Windows 7
Licencjana wersję programu
Forma licencjielektroniczna
Sposób dostawypoczta e-mail
Koszt dostawy0 zł
Czas realizacji2-5 dni
Strona programuhttp://serv-u.com/
Polska wersjanie

Opis programu

Serv-U to najlepsze rozwiązanie biznesowe serwera FTP.

  • Posiada wszystko czego potrzeba, aby udostępniać, zarządzać i prowadzić dystrybucję plików przez internet
  • Ograniczenie kosztów związanych z konfiguracją, obsługą i zarządzaniem wieloma klientami FTP .
  • Możliwość natychmiastowego udostępniania plików użytkownikom

Obsługa Windows 64-bit
Serv-U pracuje teraz z Windows 64-bit (AMD64/x64) która pozwala na wykorzystanie 64-bit architektury co sprawia, ze Serv-U działa szybciej i bardziej wydajnie.

Serv-U przechowuje znaczniki czasowe oraz rozmiary plików jako wartości 64-bit co znacznie poprawia wydajność. Poprzez swoją 64-bit budowę Serv-U File Server pracuje samodzielnie w tym rozszerzonym środowisku i dostarcza możliwości dotychczas niedostępne dla serwerów plików z architekturą 32-bit.

Ponieważ 64-bit serwery i stacje robocze stają się standardem w sieciowych rozwiązaniach biznesowych, administratorom sieci stawia się coraz więcej wymagań, w celu zrozumienia różnić w działaniu 32-bit i 64-bit wersji Windows i podjęcia właściwych decyzji do do zakupu sprzętu i oprogramowania dla serwera. O ile powszechnie wiadomo, że 64-bit systemy operacyjne mogą obsługiwać więcej pamięci (RAM) niż 32-bit systemy operacyjne, korzyści z używania architektury 64-bit jest więcej i nie zawsze są one wystarczająco doceniane..

Standard  AMD64 używany zarówno przez  AMD jak i Intel odnosi się do wielu braków w oryginalnej architekturze x64. Najbardziej znany z nich to limit adresowania pamięci do 4 GB. Chociaż taka ilość pamięci to całkiem dużo dla stacji roboczych, to wiele serwerów używa wiele więcej niż 4 GB  RAM podczas obsługi bardzo dużych wolumenów. Architektura 64-bit Moża zaadresować o wiele więcej pamięci, niż to , czego potrzebują nawet najbardziej wymagające zastosowania eliminując to wąskie gardło

Dodatkowo, systemy x86 mają ograniczenie ilości General-Purpose Registers (GPRs) jaka jest dostępna w tych procesorach. Rejestry te są używane do przechwytywania często używanych danych do obróbki przez procesor, a jeszcze szybciej jest jeśli mają wbudowane L2 cache. Podczas gdy x86 posiada 8 GPR obsługujące tylko wartości 32-bit to architektura x64 posiada 8 GPR które mogą przechowywać 64-bit typy danych w celu poprawy wydajności.

Te dwa główne usprawnienia rozszerzają funkcjonalność systemów x64 bit, bezpośrednio wpływając na obsługę użytkowników końcowych wykonując wymagane funkcje szybciej i bardziej wydajnie niż dotychczas.

Obsługa IPv6
Serv-U zapewnia teraz niezależne nasłuchiwanie adresów IPv6 , obsługuje IPv6 CIDR, reguły dostępu i logowania IPv6. Serv-U obsługuje IPv6 bez utraty funkcjonalności zawartej w IPv4.

IPv6 został zaimplementowany, aby zapewnić prawie nieograniczoną ilość unikalnych adresów IP . Stało się to konieczne z powodu zmniejszającej się dostępności aktualnych, standardowych adresów IPv4.

Serv-U sprawił, ze dodatkowa obsługa IPv6 stała się bezprobemowa. Kreator tworzenia domen pozwala na łatwy wybór opcji automatycznego tworzenia nasłuchiwanych adresów IPv6.

Grupy Windows
Serv-U 10 wprowadza nowa zakładkę Grup dla Windows Organizational Units (OU) dając administratorom lepszą kontrolę nad weryfikacją sesji w Windows.

Wystarczy po prostu dopasować układ Windows Groups doWindows OU poprzez użycie tych samych nazw i hierarchii, jaka była użyta  przy konfiguracji Active Directory.

Filtrowanie list na podstawie User & Group ID
Serv-U ma możliwość filtrowania list użytkowników i grup według loginu ID używanego przez użytkownika. Bardzo przyspiesza to proces wyszukiwania, szczególnie w przypadku długich list. Obsługa Wildcards:

  • Użycie parametru "*" do filtrowania według ID użytkownika lub grupy , gdzie pełne ID nie jest znane (n.p...*Department, *Admin*, Tech*).
  • Użycie parametru "?" gdy nieznany jest poszczególny znak (n.p...????mię, nazwisko???).
  • Użycie parametru "[]" gdy nieznany jest poszczególny znak, ale powinien zawierać jeden ze znaków podanych w nawiasie (n.p...[utr]sername, User[fmn]ame).


Serv-U obsługuje UNICODE
Obsługa Web Client-UNICODE
W wersji Serv-U 9 i wyższych, wszystkie ścieżki, nazwy użytkowników i inne pola tekstowe są teraz przechowywane w postaci UNICODE. Jest to krok milowy ponieważ teraz Serv-U może obsługiwać dowolne nazwy plików, dowolne nazwy katalogów, dowolne loginy i hasła i dowolny tekst w tym samym czasie! Poprzednie wersje obsługiwały tylko język angielski i język używanego systemu Windows z powodu używania przez Serv-U tylko aktualnie aktywnej strony kodowej. Od teraz Serv-U, nawet jeśli został zainstalowany w angielskiej wersji Windows może zrozumieć wiele nazw plików, katalogów, login ID, haseł, opisów, etc., w praktycznie każdym języku – wszystko w tym samym czasie. Dotyczy to nie tylko języków w których napisany jest interfejs Serv-U jak japoński, chiński, rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i szwedzki, ale każdego innego języka jak koreański, arabski, turecki, hebrajski, a nawet Klingon (tak, Klingon – język z serialu Star Trek jest częścią zbioru znaków UNICODE).

Poprawione funkcje bezpieczeństwa
Serv-U ma wyższy poziom bezpieczeństwa z autoryzacja kluczy publicznych (PKA) dla SSH. Autoryzacja kluczy publicznych pozwala klientowi wysyłać plik klucza publicznego do administratora Serv-U w celu jego autoryzacji do celów Serv-U. Kiedy komputer klienta łączy się z Serv-U używając PKA, używa on do tego połączenia prywatnego klucza Serv-U, a Serv-U oblicza klucz publiczny na podstawie protokołu SSH. Jeśli klucz publiczny pasuje do dostarczonego to przyznawany jest dostęp. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form autoryzacji ponieważ klucz publiczny może być wygenerowany tylko z kluczem prywatnym, który posiada tylko komputer klienta.
Poza tym dodana została obsługa FIPS 140-2 przy użyciu modułu szyfrującego OpenSSL FIPS 140-2-  (Certificate #1051). Kiedy włączony jest tryb FIPS 140-2 w Serv-U, wyłączane są mniej bezpieczne algorytmy, a używane wtedy metody są certyfikowane , aby zapewnić możliwie najbezpieczniejsze funkcje. Tryb FIPS 140-2 stosuje się zarówno do SSL (FTPS i HTTPS), jak i do SSH (SFTP). Włączenie trybu FIPS 140-2 wymaga tylko dokonania jego wyboru w zakładce License lub zakładce Encryption serwera.

Zarządzanie użytkownikami
Pierwszą dodana funkcją jest automatyczne generowanie losowych haseł w kreatorze użytkowników podczas tworzenia nowych. Kiedy tworzy się nowe konto użytkownika, to rzadko kto zwraca uwagę na to, jakie jest hasło? Zwykle jest tak, że daje się hasło użytkownikowi, aby je zmienił po pierwszym zalogowaniu. Jeśli komuś nie podoba się losowo wygenerowane hasło, może zmienić. Jest ono automatycznie podświetlane, więc nie wymaga to żadnej dodatkowej pracy.

PO drugie -  dodano nowe zdarzenie - "User Added" . Przy pomocy tego zdarzenia można otworzyć wiadomość email, która zostaje wysłana do wszystkich nowych użytkowników dodanych do Serv-U. Można potraktować to jako automatyczne wysyłanie do nich wiadomości powitalnej zawierającej wstępne dane logowania i hasła. Wystarczy przejść do zakładki Domain Events, następnie wybrać przycisk "Create Common Events". Zostaje utworzonych kilka zdarzeń, jednym z których jest zdarzenie mailowe "User Added". Można je obejrzeć i odpowiednio przystosować do własnych potrzeb.

Po trzecie, dodano opcję "Recover Password" na stronie logowania przeglądarki. Użytkownik może wybrać ten przycisk, wprowadzić login ID, a Serv-U prześlę mailem dano do logowania, wszystko to bez interwencji administratora. Ten typ wiadomości również można dostosować, a znaleźć go można na stronie "Settings" domeny i serwera. Jeśli administrator nie chce udostępniać tej usługi użytkownikom, dostępny jest również przycisk "Recover Password"na stronie użytkownika a więc administratorzy domen i systemów mogą skorzystać z jego funkcjonalności. Wystarczy wybrać jednego lub wielu użytkowników i użyć tego przycisku.

Drzewo nawigacji Serv-U Navigation
W wersjach Serv-U 3.0 do 6.4, administrator Serv-U Administrator używał drzewa nawigacji, aby zapewnić łatwą, dostępna jednym kliknięciem nawigację do menu i stron. Serv-U 9.0 ponownie wprowadza podobne drzewo nawigacyjne. Podczas pracy z jakąkolwiek stroną, wybierz grafikę w pobliżu górnego, lewego rogu strony, a pojawi się drzewo, które pozwoli na łatwą nawigację do dowolnej domeny lub podstrony przy pomocy jednego kliknięcia. Ponowne kliknięcie w grafikę ukrywa to drzewo.

W wypadku pozostawienia otwartego widoku drzewa Management Console nawiguje do strony na której był użytkownik po wylogowaniu się, mając otwarty widok drzewa. Po prostu trzeba zamknąć drzewo nawigacyjne, aby nawigować jak poprzednio, a widok drzewa zostaje ukryty.

Szczegółowe porównanie poszczególnych wersji Serv-U znajduje się na stronie producenta - firmy Rhinosoft

Cyberlink WinRAR Uniblue Dameware Lansweeper Ritlabs Extensoft Foxit Devart Xilisoft Techsmith Agisoft Zamana MindManager Aspose Terminal Works TeamViewer Gold Authorized Gold Partner