Szukaj

Zapytanie o program

Brak programu w naszej ofercie? zapytaj o niego! Zdobędziemy go dla Ciebie!


Wyślij zapytanie »

Katalog

Producenci

Kontakt

  • Dr.Web CureIT
  • Flip PDF
  • Dr.Web

Total Network Inventory

Total Network Inventory

Producent: Softinventive Lab
Kategoria: Sieci

Ilość Wariant
(18,45 zł brutto) (18,45 zł brutto)

422,51 zł brutto
343,50 zł netto

System operacyjnyWindows 2000 lub nowszy
Licencjana wersję programu
Forma licencjielektroniczna
Sposób dostawypoczta e-mail
Koszt dostawy0 zł
Czas realizacji1-2 dni
Strona programuhttp://www.softinventive.com/products/total-network-inventory/
Polska wersjanie

Opis programu

Total Network Inventory to oprogramowanie stworzone do przeprowadzania audytów PC i zarządzania inwentaryzacją oprogramowania.

Skanowanie sieci
Komputery posiadające system Windows, Mac OS X oraz Linux mogą zostać zeskanowane bez uprzedniego instalowania oprogramowania pośredniczącego – wystarczy znajomość hasła administratora. Możliwe jest skanowanie pojedynczych węzłów sieci komputerowej, zakresów adresów sieciowych oraz struktur Active Directory.
 
Inwentaryzacja
Każdy komputer w centralnym magazynie danych TNI zajmuje kilkadziesiąt kilobajtów danych. Pozwala to na grupowanie zasobów, dodawanie komentarzy i dołączanie dodatkowych informacji.
 
Raporty
Program tworzy elastyczne raporty z różnych kategorii danych. Buduje raporty tabelaryczne z setek pól dostępnych w modelu danych TNI. Raporty mogą być kopiowane, eksportowane i drukowane, a funkcja wyszukiwania wyświetla wyniki jeszcze przed ukończeniem wpisywania szukanego hasła.
 
Ewidencjonowanie oprogramowania
Lista oprogramowania znalezionego w sieci jest do dyspozycji Użytkownika. Wystarczy kilka kliknięć, aby zobaczyć liczbę kopii oprogramowania i listę komputerów, na których jest ono zainstalowane.
 
Harmonogram skanowania
Oprogramowanie posiada możliwość ustalenia harmonogramu zbierania informacji. Można stworzyć pojedynczą opóźnioną sesję skanowania oraz powtarzalne zadania: codziennie, w piątki, w pierwszy poniedziałek miesiąca...
Total Network Inventory pozwala skanować różne zestawy danych w różnych czasach by utrzymać aktualne zasoby.
 
Dodatkowe funkcje
Tworzenie bazy danych swoich użytkowników sieci; przechowywanie szeregu haseł dostępu do różnych zasobów i w różnych protokołach; śledzenie stanu online zasobów w czasie rzeczywistym. Te i liczne inne funkcje TNI pozwolą uniknąć mnóstwa wysiłków i stresu podczas audytu sieci.
 
Systemy możliwe do zeskanowania
-Komputery z systemami Microsoft Windows – NT 4 i nowszymi.
-Zasoby linuksowe.
-Komputery z systemem Apple Mac OS X.
-Wszelkie urządzenia sieciowe obsługujące protokół SNMP.
 
Co jest potrzebne?
Wystarczy hasło administratora. Do przeprowadzenia audytu sieci nie jest konieczne wstępne instalowanie agentów w zdalnych komputerach ani żadne inne przygotowania. Po zainstalowaniu Total Network Inventory 2 w jednym komputerze, w ciągu kilku minut zostaną pozyskane informacje o całej sieci.
 
Inteligentny skaner
Użytkownik wskazuje programowi, co ma zostać przeskanowane, a zacznie on gromadzić informacje o sieci: znajdzie wszystkie węzły w zakresie adresów IP, pokaże listę komputerów w grupie roboczej i wydobędzie strukturę domen. Po wyborze węzłów, należy podać dane logowania i hasła do zasobów pojedynczych i grup, a następnie kliknąć Rozpocznij skanowanie.
 
W kilka minut skanowanie zostanie zakończone, a zebrane informacje zostaną zapisane w magazynie danych TNI 2. Inwentarz komputerów PC i Mac będzie gotowy do użytku.
 
Centralny magazyn danych
Magazyn danych TNI 2 jest folderem na dysku twardym. Każdy komputer jest w nim reprezentowany przez plik o rozmiarach około 35 KB. Pliki te można przenieść w inne miejsce lub wykonać ich kopię zapasową. Po udostępnieniu folderu można z niego korzystać zdalnie z innych komputerów.
 
Total Network Inventory 2 pozwala przypisywać do komputerów notatki, numery inwentaryzacyjne oraz dodatkowe pola tekstowe, cen i dat. Wszystkie dane będą znajdować się w jednym miejscu, zawsze pod ręką.
 
Sieć na jeden rzut oka
W drzewie sieci mogą być wyświetlane różne dane – nazwy sieciowe, adresy IP, numery inwentaryzacyjne, ikony i nazwy systemów operacyjnych, wskaźniki stanu online oraz wiele innych informacji. Total Network Inventory 2 automatycznie wykrywa i zaznacza systemy wirtualne. Wszystkie te dane mogą być użyte w operacjach wyszukiwania: po podaniu części informacji o komputerze, można go błyskawicznie znaleźć wśród setek innych.
 
Utrzymanie porządku w danych
Sprawdzanie każdego przeskanowanego komputera odbywa się tak, jakby stał przed użytkownikiem.
W kategoriach raportów dostępne są szczegółowe informacje o sprzęcie, systemie operacyjnym, zainstalowanym oprogramowaniu, pakietach antywirusowych, kontach użytkowników itp.
W jednym raporcie można zawrzeć dowolną liczbę komputerów i kategorii.
 
Raporty tabelaryczne
Konstruktor raportów pozwala zaprezentować dowolne dane inwentarza zasobów w formie wygodnej i opisowej tabeli. Wybór danych do przedstawienia w raporcie zależy wyłącznie od Użytkownika.
 
Błyskawiczne wyszukiwanie
Wyniki wyszukiwania pojawiają się w miarę wpisywania zapytania.
 
Drukowanie i eksportowanie
Każdy raport może zostać wydrukowany w formie skrótowej lub pełnej, skopiowany do edytora arkuszy kalkulacyjnych albo wyeksportowany do pliku w formacie PDF, RFT, ODT, HTML lub innym.
Cyberlink WinRAR Uniblue Dameware Lansweeper Ritlabs Extensoft Foxit Devart Xilisoft Techsmith Agisoft Zamana MindManager Aspose Terminal Works TeamViewer Gold Authorized Gold Partner Peassler