Szukaj

Zapytanie o program

Brak programu w naszej ofercie? zapytaj o niego! Zdobędziemy go dla Ciebie!


Wyślij zapytanie »

Katalog

Producenci

Kontakt

 • Dr.Web CureIT
 • Flip PDF

Agisoft Metashape Standard EDU

Agisoft Metashape Standard EDU

Producent: Agisoft LLC
Kategoria: Grafiki i foto

Ilość Wariant
(14,76 zł brutto) (14,76 zł brutto)

263,22 zł brutto
214,00 zł netto

System operacyjnyWindows, Mac OS X, Linux
Licencjana wersję programu
Forma licencjielektroniczna
Sposób dostawypoczta e-mail
Koszt dostawy0 zł
Czas realizacji1-2 dni
Strona programuhttp://www.agisoft.com/
Polska wersjanie

Opis programu

Agisoft Metashape to zaawansowany program do modelowania 3D na podstawie obrazów, który służy do tworzenia profesjonalnej jakości treści 3D z fotografii. Bazując na najnowszej wielo-widokowej technologii rekonstrukcji 3D, obsługuje dowolne obrazy i jest wydajny zarówno w kontrolowanych jak i niekontrolowanych warunkach. Zdjęcia mogą być wykonane z każdego miejsca, o ile obiekt mający podlec rekonstrukcji jest widoczny na przynajmniej dwóch zdjęciach. Zarówno dopasowanie obrazów jak i rekonstrukcja modelu 3D są w pełni zautomatyzowane.

 

Wersja edukacyjna jest przeznaczona dla takich instytucji jak: uniwersytety, uczelnie, szkoły naukowo-techniczne, szkoły zawodowe i szkoły zaoczne do użytku w celach niekomercyjnych. 

 

Program Agisoft Metashape dostępny jest w trzech rodzajach licencji:

 • Node-Locked License (poprzednio: Stand-Alone License) - licencja, która może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu. W razie potrzeby może zostać przeniesiona na inny komputer. Licencja przeznaczona zarówno dla osób ficznych, jak i prawnych (firmy, muzea, instytucje badawcze, instytucje rządowe)
 • Floating License - licencja umożliwiająca instalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów oraz uruchamianie go na tylu systemach jednocześie, ile zakupiona liczba licencji wskazuje
 • Educational License - licencja przeznaczona dla instytucji edukacyjnych, ich pracowników oraz studentów. Licencja zabrania zastosowań komercyjnych oprogramowania

W przypadku wątpliwości lub zainteresowania zakupem licencji pływających (Floating) prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Jak działa Agisoft Metashape?

Ogólnie, ostatecznym celem przetwarzania fotografii przy użyciu Metashape jest zbudowanie teksturowanego modelu 3D. Procedura przetwarzania fotografii i konstruowania modelu 3D składa się z 4 głównych etapów:

1. Pierwszym etapem jest orientacja aparatu. Metashape wyszukuje wspólnych punktów na fotografiach i dopasowuje je, a także odnajduje pozycję aparatu dla każdego zdjęcia i udoskonala parametry kalibracji aparatu. W rezultacie tworzone są rozrzedzona chmura punktów i zbiór pozycji aparatu.

Rozrzedzona chmura punktów przedstawia wynik dopasowania zdjęć i nie będzie bezpośrednio użyta w dalszej części procedury konstruowania modelu 3D (z wyjątkiem metody rekonstrukcji opartej na rozrzedzonej chmurze punktów). Może jednak być eksportowana do późniejszego wykorzystania w programach zewnętrznych. Na przykład, model rozrzedzonej chmury punktów może być użyty w edytorze 3D jako punkt odniesienia.

Natomiast Metashape do dalszego konstruowania modelu 3D potrzebuje zbioru pozycji aparatu.

2. Następnym etapem jest budowa gęstej chmury punktów. W oparciu o oszacowane pozycje aparatu i same zdjęcia Metashape buduje gęstą chmurę punktów. Gęsta chmura punktów może być edytowana przed eksportowaniem lub przejściem do tworzenia modelu siatki 3D.

3. Kolejnym etapem jest budowa siatki. Metashape rekonstruuje siatkę wielokątów 3D reprezentującą powierzchnię obiektu w oparciu o gęstą chmurę punktów. Dodatkowo, istnieje też metoda oparta o chmurę punktów do szybkiego generowania geometrii wykorzystując jedynie rozrzedzoną chmurę punktów. Ogólnie, Metashape umożliwia zastosowanie dwóch algorytmicznych metod tworzenia siatki 3D: Pole Wysokości - dla planarnego typu powierzchni, Arbitralny - dla każdego rodzaju obiektu.

Po zbudowaniu siatki potrzebna może być jej edycja. Niektóre korekcje, takie jak decymacja siatki, usuwanie odłączonych elementów, zamykanie dziur w siatce, itd. mogą być wykonane za pomocą Metashape. W celu bardziej kompleksowej edycji należy skorzystać z zewnętrznych narzędzi do edycji 3D. Metashape umożliwia eksportowanie siatki, edycję innym oprogramowaniem i zaimportowanie jej z powrotem.

4. Po rekonstrukcji geometrii (siatki) można ją teksturować i / lub użyć do tworzenia ortofotomapy. Metashape umożliwia pracę w kilku trybach teksturowania, są one opisane w odpowiednich podrozdziałach instrukcji obsługi.

Poniżej wymieniono kilka funkcji Standardowej Edycji Agisoft Metashape:

Fotogrametryczna triangulacja:

 • Przetwarzanie różnych typów obrazowania: powietrzny (nadir, skośny) / z bliskiej odległości.
 • Automatyczna kalibracja aparatów.
 • Wsparcie projektów wykorzystujących wiele aparatów.

Tworzenie gęstej chmury punktów

 • Szczegółowa edycja modelu w celu uzyskania dokładnych wyników.
 • Eksportowanie plików .LAS umożliwia korzystanie z klasycznego procesu przetwarzania danych punktowych.

Model 3D: tworzenie i teksturowanie

 • Różne zastosowania: stanowiska archeologiczne, artefakty, budynki, wnętrza, ludzie, itd.
 • Bezpośrednie przesyłanie do zasobów Verold i Sketchfab.
 • Tekstura: HDR i tryb wielu plików, do celów bardzo szczegółowej wizualizacji.

 

Co nowego w Agisoft Metashape (w porównaniu do Agisoft Photoscan)?

Bardzo szczegółowe generowanie siatki bazującej na mapach głębokości 
Jest to nowa metoda generowania siatki umożliwia  odtworznie szczegółowej geometrii obiektów. Ulepszona opcja filtrowania podczas dopasowywania głębi stereo pozwala zmniejszyć zakłócenia i szumy zachowując przy tym wszystkie detale na scenie. Przetwarzanie jest znacznie przyspieszone, co znacznie zmniejsza zużycie pamięci komputera

Automatyczna klasyfikacja wielu klas zawierających gęste chmury punktów
Agisoft Metashape został wzbogacony i techniki uczenia maszynowego. Dzięki temu zeskanowane dane mogą zostać odpowiednio zinterpretowane. Przykładem może być klasyfikacja semantyczna, która pozwala na grupowanie punktów fotogrametrycznych do klas: Ground, Vegetation, Building, Road i Car.

Opcja przetwarzania w chmurze
Metashape został zoptymalizowany pod względem wielordzeniowych procesorów i systemów multi-GPU. Dzięki temu możliwe jest szybkie generowanie wyników. Rozproszone przetwarzanie w klastrze HPC przyspiesza obliczenia nawet jeśli zbiory danych są bardzo duże. W programie Agisoft Metashape opcja przetwarzania w chmurze jest zintegrowana z interfejsem użytkownika w aplikacji.

 

Polska strona programu Agisoft Metashape

 

Cyberlink WinRAR Uniblue Dameware Lansweeper Ritlabs Extensoft Foxit Devart Xilisoft Techsmith Agisoft Zamana MindManager Aspose Terminal Works TeamViewer Gold Authorized Gold Partner Peassler