Szukaj

Zapytanie o program

Brak programu w naszej ofercie? zapytaj o niego! Zdobędziemy go dla Ciebie!


Wyślij zapytanie »

Katalog

Producenci

Kontakt

 • Dr.Web CureIT
 • Flip PDF
 • Dr.Web

Agisoft Metashape Standard - Node-Locked License (Stand-Alone License)

Agisoft Metashape Standard - Node-Locked License (Stand-Alone License)

Producent: Agisoft LLC
Kategoria: Grafiki i foto

Ilość Wariant
(18,45 zł brutto) (18,45 zł brutto)

855,71 zł brutto
695,70 zł netto

System operacyjnyWindows, Mac OS X, Linux
Licencjana wersję programu
Forma licencjielektroniczna
Sposób dostawypoczta e-mail
Koszt dostawy0 zł
Czas realizacji1-2 dni
Strona programuhttp://www.agisoft.com/
Polska wersjanie

Opis programu

Agisoft Metashape to zaawansowany program do modelowania 3D na podstawie fotogrametrycznego przetwarzania obrazów, służący do tworzenia profesjonalnej jakości treści 3D do wykorzystania w aplikacjach GIS, dokumentacji dziedzictwa kulturowego i produkcji efektów wizualnych, a także do pośrednich pomiarów obiektów o różnej skali. 

Technika fotogrametrii cyfrowej związana z metodami widzenia komputerowego oferuje inteligentny i w pełni zautomatyzowany system przetwarzania odpowiedni zarówno dla osób poczatkujących jak i specjalistów w dziedzinie fotogrametrii. Program doskonale sprawdza się w wielu specyficznych zadaniach przy pracy z rożnymi typami danych. 

 

Program Agisoft Metashape dostępny jest w trzech rodzajach licencji:

 • Node-Locked License (poprzednio: Stand-Alone License) - licencja, która może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu. W razie potrzeby może zostać przeniesiona na inny komputer. Licencja przeznaczona zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych (firmy, muzea, instytucje badawcze, instytucje rządowe)
 • Floating License - licencja umożliwiająca instalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów oraz uruchamianie go na tylu systemach jednocześnie, ile zakupiona liczba licencji wskazuje
 • Educational License - licencja przeznaczona dla instytucji edukacyjnych, ich pracowników oraz studentów. Licencja zabrania zastosowań komercyjnych oprogramowania

W przypadku wątpliwości lub zainteresowania zakupem licencji pływających (Floating) prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Jak działa Agisoft Metashape?

Typowym zastosowaniem przetwarzania przy użyciu Metashape jest zbudowanie powierzchni 3D oraz ortomozaiki. Procedura przetwarzania fotografii i konstruowania modelu 3D składa się z 3 głównych etapów:

1. Pierwszym etapem jest wyrównanie. Obejmuje ono triangulację powietrzną (AT) i regulację bloku wiązki (BBA). Na tym etapie Metashape wyszukuje punktów charakterystycznych na obrazach i dopasowuje je do siebie pomiędzy obrazami. Program rozpoznaje również położenie kamery dla każdego obrazu i poprawia parametry kalibracji kamery.

Wynikiem tych działań jest wizualizacja w postaci rzadkiej chmury punktów i zestawienia pozycji kamer.

Rzadka chmura punktów nie jest bezpośrednio wykorzystywana w dalszym przetwarzaniu. Jednak można ją eksportować do dalszego wykorzystania w programach zewnętrznych. Z kolei zestawienia pozycji kamer jest wymagane do dalszej rekonstrukcji powierzchni 3D.

2. Następnym etapem jest generacja powierzchni: w 3D (siatka) i/lub 2.5D (DEM). Model wielokątny (siatka) można teksturować w celu fotorealistycznej cyfrowej reprezentacji obiektu / sceny i eksportować w wielu formatach kompatybilnych z oprogramowaniami do obróbki końcowej.

W przypadku projektów miejskich, aby zapewnić szybką reakcję na wizualizację modelu i umożliwić płynną nawigację na całej scenie Metashape umożliwia generowanie modeli kafelkowych.

Jeśli cyfrowy model wysokościowy (DEM) jest generowany na podstawie danych gęstej chmury punktów, może obejmować zarówno teren, jak i wszystkie obiekty nad ziemią, takie jak drzewa, budynki i inne stworzone przez człowieka struktury (cyfrowy model powierzchni, DSM), lub pokazują tylko krajobraz terytorium (cyfrowy teren model, DTM).

Metashape może zbudować gęstą chmurę punktów na podstawie szacowanych pozycji kamer i obrazów (gęste dopasowanie stereo). Wygenerowaną fotogrametryczną chmurę punktów można scalić z Dane LIDAR lub automatycznie podzielić na kilka klas semantycznych zgodnie z zadaniami projektowymi. 

3. Kolejnym etapem jest utworzenie Ortomozaik. Można je wykorzystywać georeferencyjnie i jako warstwę bazową pod różne typy map i dalszą analizę post-processingu i wektoryzację. Ortomozaika generowana jest poprzez rzutowanie obrazów zgodnie z ich danymi EO / IO na wybraną przez użytkownika powierzchnię: DEM lub siatkę.

W przypadku projektów obrazowania wielospektralnego ortomozaika może przedstawiać NDVI i inne wskaźniki informacyjne. 

 

Poniżej wymieniono kilka funkcji Standardowej Edycji Agisoft Metashape:

Fotogrametryczna triangulacja:

 • Przetwarzanie różnych typów obrazowania: powietrzny (nadir, skośny) / z bliskiej odległości.
 • Automatyczna kalibracja aparatów.
 • Wsparcie projektów wykorzystujących wiele aparatów.

Tworzenie gęstej chmury punktów

 • Szczegółowa edycja modelu w celu uzyskania dokładnych wyników.
 • Eksportowanie plików .LAS umożliwia korzystanie z klasycznego procesu przetwarzania danych punktowych.

Model 3D: tworzenie i teksturowanie

 • Różne zastosowania: stanowiska archeologiczne, artefakty, budynki, wnętrza, ludzie, itd.
 • Bezpośrednie przesyłanie do zasobów Verold i Sketchfab.
 • Tekstura: HDR i tryb wielu plików, do celów bardzo szczegółowej wizualizacji.

Łączenie panoram

 • Rekonstrukcja 3D z danych uchwyconych z tej samej pozycji kamery z wykorzystaniem minimum 2 pozycji
 • Łączenie panoramiczne 360-stopniowe dla danych z jednej pozycji kamery 
 

Co nowego w Agisoft Metashape (w porównaniu do Agisoft Photoscan)?

Bardzo szczegółowe generowanie siatki bazującej na mapach głębokości 
Jest to nowa metoda generowania siatki umożliwia  odtworznie szczegółowej geometrii obiektów. Ulepszona opcja filtrowania podczas dopasowywania głębi stereo pozwala zmniejszyć zakłócenia i szumy zachowując przy tym wszystkie detale na scenie. Przetwarzanie jest znacznie przyspieszone, co znacznie zmniejsza zużycie pamięci komputera

Automatyczna klasyfikacja wielu klas zawierających gęste chmury punktów
Agisoft Metashape został wzbogacony i techniki uczenia maszynowego. Dzięki temu zeskanowane dane mogą zostać odpowiednio zinterpretowane. Przykładem może być klasyfikacja semantyczna, która pozwala na grupowanie punktów fotogrametrycznych do klas: Ground, Vegetation, Building, Road i Car.

Opcja przetwarzania w chmurze
Metashape został zoptymalizowany pod względem wielordzeniowych procesorów i systemów multi-GPU. Dzięki temu możliwe jest szybkie generowanie wyników. Rozproszone przetwarzanie w klastrze HPC przyspiesza obliczenia nawet jeśli zbiory danych są bardzo duże. W programie Agisoft Metashape opcja przetwarzania w chmurze jest zintegrowana z interfejsem użytkownika w aplikacji.

 

Oprócz wersji standardowej Agisoft Metashape jest również dostępny w wersji profesjonalnej, która posiada liczne dodatkowe funkcje. Jeśli jesteś zainteresowany najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem modelowania 3D kliknij tutaj (link do wersji Professional u nas).

 

Polska strona programu Agisoft Metashape

 

Cyberlink WinRAR Uniblue Dameware Lansweeper Ritlabs Extensoft Foxit Devart Xilisoft Techsmith Agisoft Zamana MindManager Aspose Terminal Works TeamViewer Gold Authorized Gold Partner Peassler